Svatomartinský trh na zámku ve Vizovicích

Opět po roce tentokrát však v prostředí vizovického zámku se dne 16. listopadu od 9:00 do 15:00 uskuteční po deváté Svatomartinský trh.

Jako každoročně můžete přivítat nejen svatého Martina a ochutnat první letošní vína, ale uvidíte i exkluzivní výběr tradičních řemesel. K mání bude spousta regionálních produktů, včetně těch v BIO kvalitě zastoupených ovocnými mošty, sýry nebo výrobky z medu. Chybět nebudou ani  zabijačkové speciality či burgery s husím trhaným masem. Zúčastnit se můžete také husích hodů v Zámecké vrátnici, navštívit zámeckou čokoládovnu nebo Galerii Mariette s živými ukázkami řemesel a vánočních ozdob.

Zážitkem bude také vystoupení středověkého alchymisty s jeho neuvěřitelnými pokusy. Děti dále mohou zaujmout soutěže, scénky a dílničky DDM Zvonek nebo ukázka zvířat ze záchranné stanice v Hošťálkové.
K tomu všemu vám zahraje cimbálová muzika, kterou vystřídá folk rock Pavla Tabáska a dobová hudba v podání Karla Dvořáčka. Hudební produkci doplní gajdoš Petr Sovják se svou dudáckou muzikou.

Přijďte se tedy určitě 16. listopadu na Vizovský zámek podívat! Vstup je volný. Bezpochyby nasytíte všechny své smysly a budete ještě dlouho vzpomínat. Akce se koná pod  záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a bude zároveň připomenutím památky vizovického řezbáře Petra Jahůdky.

    Publikováno: