6. ročník Svatomartinského trhu ve Vizovicích

S blížícím se svátkem svatého Martina nastává také čas Svatomartinského trhu ve Vizovicích, který pořádá MAS Vizovicko a Slušovicko. Jedná se již o 6. ročník, který se uskuteční v sobotu 12. listopadu od 8:30 do 13:00 v prostorách vizovického náměstí.

Při této příležitosti, která je pořádána pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, se mimo již tradiční produkty, jako jsou vína, frgály, trdelníky, uzeniny, a mnoho dalšího, budou moci návštěvníci těšit také na novinky od regionálních výrobců, mezi které patří domácí cider nebo zdravé placky.

Za hudebního doprovodu cimbálové muziky Dokopyjan se o půl 11 objeví na vizovickém náměstí svatý Martin na bílém koni, který přiveze Svatomartinské víno. To bude poté požehnáno od místního kněze, přičemž nebude chybět následná ochutnávka.

Především pro děti je pak připraveno malování na obličej, fotografování se svatým Martinem a jeho koněm a ukázka výroby vizovského pečiva. Součástí trhu jsou i husí hody, které si při příležitosti oslav svatého Martina připravila restaurace Café Retro Vizovice.

PROGRAM:
8:30 zahájení
10:30 příjezd sv. Martina a žehnání Svatomartinských vín
11:00 pozvánka na husí hody do Café Retro Vizovice
13:00 ukončení

svatomartinsky_trh_2016_revize

    Publikováno: